25 stycznia 2018 13:44 | Aktualności

Biblioteka na imieninach Kubusia Puchatka

W styczniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Z tej okazji biblioteka razem z Oddziałem Przedszkolnym w Kwiatkowicach zorganizowała wspaniałą imprezę pt.:"Imieniny Kubusia Puchatka". Odbyła się ona w piątek 19 stycznia.

Na uroczystość do przedszkola przybyły dzieci oraz różne misie: książkowe, pluszowe i filmowe. Wśród gości byli również rodzice, rodzeństwo i dziadkowie.

Spotkanie rozpoczęło się od przybliżenia uczestnikom genezy tego święta. Następnie wszyscy z ogromnym zaciekawieniem wysłuchali fragmentu opowiadania opisującego jedną z przygód misia. Puchatkowy dzień obfitował w wiele atrakcji. Były zabawy, śpiewy, zagadki i rebusy. Popularnością cieszyły się też projekcje bajek o przygodach Misia Uszatka i Colargola oraz misiowe konkursy. A wszystko to przeplatane głośnym czytaniem wybranych książek o misiach.

W podarunku dla Kubusia Puchatka dzieci przygotowały piękną część artystyczną. Z wielkim zaangażowaniem recytowały wiersze i śpiewały okolicznościowe piosenki.

Jak na prawdziwe imieniny przystało, był też tort, który specjalnie dla Puchatka upiekła mama Gabrysi. Chociaż Miś jest łakomczuchem i bardzo lubi słodkości, jednak pysznym tortem podzielił się ze swoimi gośćmi.

Był to dzień pełen wrażeń i dobrej zabawy.

Dziękuję pani Beacie Omiecińskiej za współpracę przy organizacji uroczystości.

Imieniny Kubusia Puchatka