26 marca 2018 12:57 | Aktualności

Wieczór poetycki z okazji Światowego Dnia Poezji

Wraz z nadejściem wiosny obchodzimy ustanowiony przez UNESCO Światowy Dzień Poezji. Dla podkreślenia tego święta Biblioteka Publiczna w Wodzieradach zorganizowała wieczorek poetycki "Niektorzy lubią poezję". Na wspólne czytanie, recytowanie i śpiewanie utworów poetyckich zaprosiliśmy mieszkańców naszej gminy, czytelników biblioteki i wszystkich chętnych. Każdy z uczestników mógł  przeczytać wiersz napisany osobiście lub  ulubiony, specjalnie wybrany na tę okazję. Czytane były utwory najróżniejsze: ciekawe, zabawne,  ważne.  Swoją twórczością podzielili się: Dorota Grobelna , Wiesław Bystry i co cieszy, młode pokolenie twórców, czyli Blanka Michałowska i Alicja Gułaj. Natomiast ulubione wiersze zaprezentowali między innymi Bożena Wiklak, Maja Stachurska, Anna Grzybowska, Julia Mielczarek. Spotkanie było też okazją do przypomnienia, że świętujemy Rok Zbigniewa Herberta. Jeden z jego wierszy przedstawiła dyrektor biblioteki Jolanta Grabowska.

Całości spotkania dopełnił recital poezji śpiewanej w wykonaniu Krzysztofa Kaczmarka, aktora teatru Zwierciadło z Łodzi.  Podczas niego uczestnicy mogli posłuchać piosenek Agnieszki Osieckiej i Marka Grechuty. Było lirycznie, wzruszająco i sentymentalnie.

Pan Wiesław Bystry, chcąc podziękować wybitnemu artyście za wspaniały występ, podarował mu tomik swoich wierszy "Bocian zielony".

Spotkanie zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Wodzieradach z siedzibą w Kwiatkowicach wraz z Dyskusyjnym Klubem Książki we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Wodzieradach.

Wszystkim uczestnikom Organizatorzy składają serdeczne podziękowania!

Wieczór poezji