10 kwietnia 2018 14:00 | Aktualności

"Polska - moja Ojczyzna " - patriotyczne zajęcia biblioteczne w Zalesiu

W piątek 6 kwietnia br. dyrektor biblioteki Jolanta Grabowska odwiedziła Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zalesiu. Jednym z celów spotkania było przeprowadzenie zajęć na temat patriotyzmu. Dzieci z Oddziału Przedszkolnego pracowały w oparciu o książkę "Kto ty jesteś?" Joanny Olech. Dzięki zajęciom utrwaliły sobie, czym jest patriotyzm, jakie są postawy patriotyczne.

Uczniowie klasy IV "podrożowali" po Polsce zwiedzając największe miasta i ich zabytki oraz poznając poszczególne regiony i związany z nimi folklor. Dzieci wykazały się bardzo dobrą znajomością polskich legend.  Urozmaiceniem zajęć była próba zatańczenia wybranych tańców ludowych.

Spotkanie odbyło się w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodleglości.