10 kwietnia 2018 14:01 | Aktualności

Mundial w wersji mini

Już za dwa miesiące rozpoczną się w Rosji Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. To doskonała okazja do organizacji zabawy sportowej dla dzieci. Z inicjatywy Dyrektora Biblioteki Jolanty Grabowskiej oraz nauczycielki w-fu Małgorzaty Kujawińskiej na początku czerwca rozegrany zostanie w naszej gminie Mini Mundial Kwiatkowice 2018. Adresowany jest do uczniów klas IV-VII ze szkół podstawowych gminy Wodzierady. Nasz Mini Mundial będzie składał się z dwóch części: turnieju wiedzy o Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej oraz z rozgrywek meczowych. We wtorek spotkaliśmy się w Szkole w Kwiatkowicach, by dokonać oficjanego losowania grup/państw. Udział w uroczystości wzięli uczniowie szkoły w Kwiatkowicach i delegacja uczniów ze szkoły w Zalesiu. Losowania dokonały: Anna Grzybowska - Dyrektor Zespołu Szkół w Kwiatkowicach i Ilona Marciniak - Dyrektor Zepołu Szkolno-Przedszkolnego w Zalesiu. W wyniku losowania do poszczególnych klas przydzielone zostały nazwy państw - reprezentacji grających na MŚ w Rosji. Losowaniu towarzyszyły wielkie emocje.

Podczas spotkania wyjaśniliśmy krótko ogólne zasady rozgrywek i zachęciliśmy kibiców do dopasowania się do danej reprezentacji. Przekazaliśmy także zagadnienia z historii mistrzostw do opracowania. Mini Mundial planujemy rozegrać na początku czerwca, aby potem już spokojnie kibicować naszej kadrze narodowej. Ma to być  prawdziwe piłkarskie święto w naszej gminie. Będą puchary i inne nagrody, a przede wszystkim będzie dobra zabawa.

O naszym pomyśle napisaliśmy do Prezesa PZPN Pana Zbigniewa Bońka. Niestety, Pan Prezes nie będzie mógł uczestniczyć w naszym Mini Mundialu ze względu na szereg obowiązków służbowych. W zamian przesłał osobiste pozdrowienia dla uczestników turnieju oraz piłkę z autografem Selekcjonera Reprezentacji Polski Pana Adama Nawałki. Podarunki zostały zaprezentowane podczas apelu. Wzbudziło to wielki entuzjazm wśród uczestników i podniosło rangę naszego wydarzenia.

Mini Mundial Kwiatkowice 2018 organizowany jest przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Wodzieradach z siedzibą w Kwiatkowicach, Zespół Szkół w Kwiatkowicach, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zalesiu i Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Wodzieradach. Zespół Organizacyjny tworzą: Małgorzata Kujawińska, Joanna Walczak, Jolanta Grabowska, Łukasz Juszczak i Roman Frank.

Do zobaczenia na Mini Mundialu!

Mini Mundial rozlosowany