25 kwietnia 2018 12:37 | Aktualności

Spotkanie z historią w Dziektarzewie

W sobotę 21 kwietnia na zaproszenie Stowarzyszenia Społeczno - Kulturalnego Wsi Dziektarzew  uczniowie Szkoły Podstawowej w Kwiatkowicach  pod opieką wychowawczyni p. Lidii Omiecińskiej oraz dyrektor Biblioteki Publicznej Jolanty Grabowskiej wzięli udział w uroczystości "Spotkanie z historią: 100-lecie Niepodległości". Szkołę reprezentowała również p. wicedyrektor Dorota Antoniewska.

Uroczystość odbyła się przy pomniku upamiętniającym związanych z Dziektarzewem i naszą okolicą powstańców warszawskich: Stanisława Leopolda oraz Andrzeja i Jana Romockich.

Spotkania organizowane są przez Stowarzyszenie od kilku lat. Ich celem jest pielęgnowanie pamięci o tych, którzy dla Ojczyzny oddali swoje życie. Podczas tegorocznych uroczystości zaprezentowano postaci Stanisława Wiktora Leopolda oraz jego syna Stanisława Wojciecha Leopolda "Rafała". Młodzież z naszej gminy przedstawiła krótki montaż słowno-muzyczny z wykorzystaniem wierszy Jana Romockiego "Bonawentury".

Uczniowie klasy VII od kilku lat uczestniczą w projekcie edukacyjnym realizowanym wspólnie z biblioteką, którego celem jest poznawanie historii najbliższej okolicy. Udział w uroczystości w Dziektarzewie znakomicie wpisał się w ramy tego projektu.

W Dziektarzewie