11 maja 2018 11:18 | Aktualności

Otrzymaliśmy dofinansowanie w programie MKiDN "Kultura Dostępna"

Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił wyniki naboru wniosków do programu "Kultura Dostępna", którego instytucją zarządzająca jest Narodowe Centrum Kultury. Miło nam poinformować, że wśród wniosków, które otrzymały dofinansowanie, jest projekt Gminnej Biblioteki Publicznej w Wodzieradach z siedzibą w Kwiatkowicach pod nazwą "Szlakiem kultury polskiej - cykl wyjazdów ukazujących piękno kultury i dziedzictwa historycznego Polski". Wniosek otrzymał dofinansowanie w wysokości 6 tys. zł.

Celem programu Kultura Dostępna jest wspieranie zadań slużących ułatwieniu dostępu do kultury, skierowanych do szerokiego grona odbiorców i sprzyjających integracji społecznej.

Projekt biblioteki zakłada organizację 3 wyjazdów do wybranych instytucji kultury i skorzystanie z ich oferty. Adresatami zadania są mieszkańcy gminy Wodzierady w różnym wieku. Odwiedzą oni instytucje kultury w Łodzi, Gnieźnie i Warszawie. Motywem przewodnim wyjazdów będzie "Z myślą o Niepodległej". Poznając dziedzictwo kulturowe i historyczne naszego kraju, beneficjenci uczczą Jubileusz 100-lecia odzyskania  przez Polskę Niepodleglości.

Partnerem w realizacji projektu jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzieradach.

Mamy nadzieję, że zaproponowane przez nas działania znajdą uznanie wśród mieszkańców.

Niebawem więcej informacji o planowanych przedsięwzięciach.

kulturadostepna_mkidn.pngnck_logopoziom_kolorrgb_auto_640x640.jpg