Gminna Biblioteka Publiczna w Wodzieradach z siedzibą w Kwiatkowicach

ulica Łaska 39

98-105 Kwiatkowice

43 677 30 42

gbpwodzierady@wp.pl

https://biblioteka.wodzierady.pl

26 listopada 2018 11:18 | Aktualności

Gminny Dzień Seniora

W niedzielę 25 listopada w świetlicy OSP w Kwiatkowicach odbyło się spotkanie z okazji Dnia Seniora. Było to kolejne działanie w ramach projektu "Z babcią i dziadkiem ruszamy w świat" realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Wodzieradach z siedzibą w Kwiatkowicach i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzieradach.

Goście przybyli na uroczystość obejrzeli  prezentację multimedialną na temat projektu i jego przebiegu. Na poszczególnych slajdach zaprezentowano zdjęcia z następujących działań:

Kolejnym punktem uroczystości była prezentacja prac powstałych podczas projektu. Uczestnicy warsztatów dziennikarskich czytali swoje teksty, a na wystawie można było obejrzeć prace plastyczne - portrety dziadków.

Spotkanie uświetnił koncert Zespołu "Kwiaty Polne". Za wspaniały występ artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Na zakończenie uroczystości podziękowano wszystkim, którzy pomogli w realizacji projektu. Byli to:

Po części oficjalnej zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek. Miłym momentem było wręczenie seniorom drobnego upominku wykonanego przez młodsze pokolenie.

Na tym zakończyliśmy projekt. Przedsięwzięcie spotkało się z dobrym odbiorem u mieszkańców naszej gminy. Przyczyniło się do integracji międzypokoleniowej, pozwoliło aktywnie spędzić czas wolny, zachęciło do poznawania historii swojej rodziny, miejscowości, kraju.

 15940601_1293185227413111_7072621894620570870_n.jpgdzialaj_lokalnie_logo_cmyk_1.jpglogo_arfp_rgb_jpg.jpgpawf.jpg

Dofinansowano ze środków Programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Dobroczynne "RAZEM".

herb_wodzierady.jpg

Dofinansowano z budżetu gminy Wodzierady.