29 października 2018 13:31 | Aktualności

Trwają warsztaty dziennikarskie w ramach projektu

Trwają warsztaty dziennikarskie dla młodzieży w ramach projektu "Z babcią i dziadkiem ruszamy w świat" realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzieradach. Zajęcia prowadzi Szymon Grzybowski - dziennikarz. Zadaniem uczestników jest opracowanie publikacji nawiązującej do hasła:"Na tropie przodków, czyli szukamy swoich korzeni".

Uczestnicy dowiedzieli się już na czym polega praca dziennikarza, jakie są rodzaje dziennikarstwa, jak szukać informacji na dany temat, jakie formy tekstów dziennikarskich możemy rozpoznać. Podczas pierwszych zajęć otrzymali także zadanie do wykonania w domu: szukanie ciekawych historii rodzinnych wartych utrwalenia i opowiedzenia szerszemu gronu. Pomocne w gromadzeniu materiałów będą zestawy startowe, które otrzymał każdy z nich (notes, długopis, teczka papierowa, pendrive).

Warsztaty przypominają spotkania zespołów redakcyjnych, poszczególne tematy omawiane są na forum i oceniane przez redaktora naczelnego/wydawcę - czyli prowadzącego zajęcia.

Młodzi adepci dziennikarstwa z zapałem przystąpili do pracy, a wyniki ich  poszukiwań już niedługo będzie można przeczytać w publikacji.

Celem warsztatów jest integracja międzypokoleniowa, zainspirowanie młodych ludzi do odkrywania  interesujących historii rodzinnych, pogłębienie więzi rodzinnych poprzez rozmowy, szukanie pamiątek, wspólne spędzanie czasu wolnego. Ponadto zajęcia mają  zwrócić uwagę młodzieży na kulturę pisania, poprawność używania języka polskiego, a także przybliżyć warsztat dziennikarza.

Dla uczestników zajęć zorganizowano również spotkanie z dziennikarzem lokalnej gazety Witem Leśniewiczem. Więcej informacji o tym spotkaniu można przeczytać w poprzednim artykule.

Dofinansowano ze środków Programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Dobroczynne "RAZEM".

15940601_1293185227413111_7072621894620570870_n.jpgdzialaj_lokalnie_logo_cmyk_1.jpglogo_arfp_rgb_jpg.jpgpawf.jpg

Dofinansowano z budżetu Gminy Wodzierady.

logo_gminy.png

Warsztaty dziennikarskie