26 listopada 2018 11:18 | Aktualności

Gminny Dzień Seniora

W niedzielę 25 listopada w świetlicy OSP w Kwiatkowicach odbyło się spotkanie z okazji Dnia Seniora. Było to kolejne działanie w ramach projektu "Z babcią i dziadkiem ruszamy w świat" realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Wodzieradach z siedzibą w Kwiatkowicach i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzieradach.

Goście przybyli na uroczystość obejrzeli  prezentację multimedialną na temat projektu i jego przebiegu. Na poszczególnych slajdach zaprezentowano zdjęcia z następujących działań:

• "Aktywna sobota - rysujemy, malujemy, wypoczywamy, gramy" - zajęcia plastyczne oraz  gry i zabawy na świeżym powietrzu. Dzieci rysowały portrety swoich dziadków  oraz poznawały dawne gry i zabawy.
  • "Na tropie przodków, czyli szukamy swoich korzeni" - warsztaty dziennikarskie dla całej rodziny. Młodzież pod kierunkiem prowadzącego - dziennikarza Szymona Grzybowskiego - przeprowadzała wywiady z dziadkami, rodzicami, członkami rodziny, pisała teksty na temat ciekawych historii rodzinnych. Powstałe prace zostaną zebrane w publikację, którą niebawem wydamy drukiem.
  • Spotkanie z Witem Leśniewiczem - dziennikarzem "Dziennika Łódzkiego", podczas którego młodzież poznawała tajniki zawodu dziennikarza. Uzupełnieniem tego działania będzie wizyta w redakcji gazety.
  • "Gminny Dzień Seniora" - spotkanie adresowane do mieszkańców gminy ze szczególnym uwzględnieniem seniorów, których święto przypada właśnie w listopadzie.

Kolejnym punktem uroczystości była prezentacja prac powstałych podczas projektu. Uczestnicy warsztatów dziennikarskich czytali swoje teksty, a na wystawie można było obejrzeć prace plastyczne - portrety dziadków.

Spotkanie uświetnił koncert Zespołu "Kwiaty Polne". Za wspaniały występ artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Na zakończenie uroczystości podziękowano wszystkim, którzy pomogli w realizacji projektu. Byli to:

• Samorząd Gminy Wodzierady na czele z Wójtem Gminy Panią Renatą Szafrańską,
  • Ośrodek "Działaj Lokalnie" i Stowarzyszenie Dobroczynne "RAZEM",
  • pani Anna Grzybowska - dyrektor Zespołu Szkół w Kwiatkowicach,
  • pani Ilona Marciniak - dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zalesiu,
  • państwo Małgorzata i Roman Kujawińscy,
  • pani Anna Skotlewska,
  • pani Marzena Michalak,
  • pan Szymon Grzybowski,
  • pan Wit Leśniewicz.

Po części oficjalnej zaproszono wszystkich na słodki poczęstunek. Miłym momentem było wręczenie seniorom drobnego upominku wykonanego przez młodsze pokolenie.

Na tym zakończyliśmy projekt. Przedsięwzięcie spotkało się z dobrym odbiorem u mieszkańców naszej gminy. Przyczyniło się do integracji międzypokoleniowej, pozwoliło aktywnie spędzić czas wolny, zachęciło do poznawania historii swojej rodziny, miejscowości, kraju.

15940601_1293185227413111_7072621894620570870_n.jpgdzialaj_lokalnie_logo_cmyk_1.jpglogo_arfp_rgb_jpg.jpgpawf.jpg

Dofinansowano ze środków Programu "Działaj Lokalnie" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Dobroczynne "RAZEM".

herb_wodzierady.jpg

Dofinansowano z budżetu gminy Wodzierady.

Dzień Seniora