07 grudnia 2018 08:51 | Aktualności

Mikołajki inaczej

Tegoroczne mikołajki uczniowie z naszych szkół spędzili nieco inaczej. Gminna Biblioteka Publiczna w Wodzieradach z siedzibą w Kwiatkowicach zorganizowała dla grupy dzieci wyjazd do Zduńskiej Woli. Przyjechaliśmy do redakcji "Dziennika Łódzkiego" na zaproszenie redaktora p. Wita Leśniewicza, którego wcześniej gościliśmy w naszych szkołach w ramach projektu "Z babcią i dziadkiem ruszamy w świat". Podczas spotkań w szkołach młodzież dowiedziała się między innymi na czym polega praca redaktora i gdzie szukać tematów do artykułów. Teraz w siedzibie redakcji mogła zobaczyć jak wygląda biurko pracownika gazety, a przede wszystkim prześledzić proces powstawania kolejnego wydania dziennika. Na zakończenie uczniowie wręczyli Panu Leśniewiczowi podziękowanie za udział w projekcie oraz kartę świąteczną z życzeniami dla całej Redakcji "Dziennika Łódzkiego".

Uczestnicy wycieczki zwiedzili także Muzeum Miasta Zduńska Wola. Zapoznali się  ze zbiorami najbardziej charakterystycznymi dla tego miasta i regionu umieszczonymi w salach: aptecznej, tradycji tkackich i saloniku mieszczańskim. Mieli okazję zobaczyć ekspozycję poświęconą malarzowi Jerzemu Kossakowi, której głównym elementem jest obraz "Bitwa pod Zduńską Wolą (Szadkiem)", jak również wystawę na temat lotnictwa Odrodzonej Rzeczypospolitej Polskiej 1918-1945. Muzeum jest małe, ale zadziwiło nas bogactwem zgromadzonych eksponatów.

W wycieczce wzięli udział uczestnicy warsztatów dziennikarskich w ramach projektu realizowanego przez Bibliotekę Publiczną i Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wodzieradach "Z babcią i dziadkiem ruszamy w świat"oraz uczniowie klas VII i VIII Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zalesiu i klasy VIII Zespołu Szkół w Kwiatkowicach.

Dyrektor biblioteki ma nadzieję, że ten nietypowy mikołajkowy upominek dostarczył młodzieży wielu niezapomnianych wrażeń.

Mikołajkowa wycieczka do Zduńskiej Woli