23 kwietnia 2019 18:57 | Aktualności

Wernisaż Mariusza Gosławskiego - "Malowane kawą"

W dniu 11 maja 2019r (sobota) w sali OSP w Kwiatkowicach, o godzinie 17.00 odbędzie się wystawa prac malarskich Mariusza Gosławskiego.

Mariusz Gosławski - (ur. 1980 r. w Piotrkowie Tryb.) artysta plastyk, malarz, fotograf, poeta, teolog - etyk. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli (2000r.) i Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie (2007r.).

Jest najbardziej znanym w Polsce artystą malującym obrazy kawą. Tworzy też prace inspirowane sztuką Kraju Kwitnącej Wiśni. Jego działalność propagująca kulturę Japonii ma wielu sympatyków i zyskała uznanie m.in. Ambasady Japonii w Polsce. Współpracuje z wieloma instytucjami, klubami i ośrodkami kultury, prowadząc warsztaty artystyczne, prelekcje, pokazy dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Czasem pomaga w sprawach duchowych i stawia karty tarota.

Ma na swoim koncie 5 tomików wierszy, 185 wystaw indywidualnych i ponad 160 wystaw zbiorowych w kraju i za granicą, był wielokrotnie nagradzany za działalność twórczą a jego prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą, m.in.: Włochy, Portugalia, USA, Dubaj, Australia czy Japonia.

Wernisaż