W dniach 08.07.2019-21.07.2019 biblioteka będzie nieczynna. Urlop bibliotekarza.

15 czerwca 2019 16:34 | Aktualności

PODARUJ WIERSZ - akcja społeczna Fundacji im. Zbigniewa Herberta

„Zbigniew Herbert pisał listy-wiersze do przyjaciół, do ważnych dla niego artystów, do osób, które cenił (niektóre z tych listów znalazły się następnie w książkach poety i należą do najprzenikliwszych i najmocniej poruszających jego utworów). Ten gest pisarza – gest ofiarowania komuś autografu wiersza – jest inspiracją dla naszej akcji.

Udział w akcji polegał na wybraniu wiersza dla konkretnej osoby, przepisaniu go odręcznie na przygotowanej przez nas karcie papeterii i następnie podarowaniu tego przepisanego wiersza wybranej osobie.

Przepisanie i podarowanie wiersza może być gestem przyjaźni lub wdzięczności, może dać duchowe wsparcie, nieść pociechę, podtrzymywać nadzieję. Jest to też intymny akt podarowania innym swojego czasu, swojej wrażliwości i obecności, której formą jest odręczne przepisanie wiersza, ofiarowanie go”.

Uczniowie ZSP w Zalesiu podjęli wyzwanie i napisali wiersz dla kolegów, nauczycieli, rodziców i dziadków. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem, grupa uczniów napisała też wiersze dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej Fundacji Brata Alberta.

Podaruj wiersz