02 lipca 2019 13:03 | Aktualności

Biblioteka na szkolnych półkoloniach

W dniu 27.06.2019 odbyły się półkolonie w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kwiatkowicach dla dzieci szkół podstawowych naszej gminy z udziałem bibliotekarza. Dzieci miały okazję wysłuchać fragmentów książki „Tajemnica mumii. Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”. Następnie rozmawialiśmy o życiu w starożytnym Egipcie. Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie „Jeden z dziesięciu”, który sprawdzał wiedzę uczniów w tym temacie. Najlepiej wypadli uczniowie klasy III Jakub Janowski i Jakbym Kulka, którzy zdobyli dwa pierwsze miejsca i otrzymali nagrody.

Najwięcej emocji budziły podchody, w których wzięły udział dwie drużyny. Jedna ukrywała kartki z zadaniami, rysowała koperty, układała z patyków strzałki i zakopywała skarb. Dzieci z drugiej drużyny musiały uważnie obserwować teren, wykonywać zadania i odnaleźć sarkofag z mumią. Zabawy i śmiechu było co niemiara.

Kolejnym zadaniem było wykonanie mumii. Dzieci dobrały się w pary, jedna osoba była mumią, druga ją balsamowała, obkładała ziołami i płatkami róż, i owijała papierem. Czynność okazała się trudna, ale część osób sobie poradziła.

Udało się również przeprowadzić mecz piłki nożnej oraz zabawy z krzesłami.

Dzieci spędziły udany dzień na powietrzu, a przy okazji dowiedziały się wielu rzeczy o starożytnym Egipcie.

Biblioteka na szkolnych półkoloniach